Neden Organik ve Neden Detoks

Neden Organik

Organik yiyecekler kimyasal gübre ve zirai ilaç kullanmadan yetiştirildiği için daha fazla vitamin ve mineral içermektedirler. Juicing yaparken organik juicing'in en önemli unsuruda meyve ve sebzelerin ilaçlı olmamasıdır, zira meyve ve sebzelere sıkılan zirai ilaçlar sağlığımıza ve çevremize zararlıdırlar.

Camba Juicery Istanbulda organik sertifikalı sebze suyu yapan tek yerdir. Camba Juicery de sadece sertifikalı organik sebze ve meyve kullanmaktayız. Kullandığımız sebze ve meyve mevsimsel ve yerel olduğundan, her zaman her sebze ve meyveyi bulamayabiliriz. 

Neden Juicing

Juicing de yemekler çiğnenmediği için yüklü miktarda meyve ve sebze hızlı ve kolay sindirilebilir bir şekilde sisteminize girer. Vücudunuzu yenilemek ve enerjinizi arttırmak için çok iyi bir yöntem olup, vücudunuza hızlıca vitamin, mineral ve antioksidan yükler ve karaciğer, bağırsak ve diğer organlarınızı toksinlerden arındırır.

 
Neden Soğuk Sıkım

Soğuk sıkım juicelar sebzeleri bıçaksız, ezerek ve sonrasında süzerek suyunu çıkarma metodudur. Klasik juicing metodunda sebzeler bir bıçak ile kesilir, ısınır ve içlerindeki vitamin ve minerallerin besin değerleri önemli miktarda azalır. Halbuki soğuk sıkım juicelar sağlığınız için vitamin ve mineral dolu olup, tadlarıda bir o kadar lezzetlidir!

 
Neden Cam Şişeler

Cam şişeler kokusuzdur, BPA gibi zararlı kimyasallar sızdırmazlar. Yani cam şişeler ile organik juicelarımızın içine herhangi bir kimyasal veya ilaç girmez, juicelarımızın tadı da bozulmaz. Cam şişeler 100% geri dönüştürülebilirler.

Müşteri sadakat programımız ile geri getirdiğiniz her şişe ile 1TL değerinde 1 puan kazanırsınız ve puanlarınız bir juice fiyatına geldiğinde bedava bir juice sizindir!

Neden Detoks

Detoks yapmak sindirim sisteminizi dinlendirir ve vücudunuzu yeniler! Detoks sırasında sindirim için enerji harcamadığınızdan dolayı bütün vücudunuzu dinlendirirsiniz. Yediğimiz işlenmiş gıdalar, hayvansal yağlar, şekerler, nikotin, kafein ve alkol vücudumuzu toksinler ile doldurur. Bu toksinler uzun süre vücudumuzda ve sindirim sistemimizde kalırlar. Toksinleri vücuttan atmanın en hızlı yolu, katı gıdalardan uzak durarak, vücudu arındırmak ve dinlendirmektir. Juice Detoksu sırasında vücudumuz ihtiyacı olan besinleri, vitaminleri, mineralleri ve enzimleri, organik, çiğ sebze ve meyvelerden alarak, kendini arındırır. Juice Detoksu sürecinde hücreleriniz yenilenir, canlanır. Juice detoksu sağlıklı bir şekilde kilo vermenize de yardımcı olur.

Kendinize juice detoksu ararken ORGANİK bir juice detoksunun önemini anlamak ivedidir çünkü juice sıkımında kullanılan konvansiyonel sebze ve meyvelerdeki ilaçlar ve kimyasal maddeler kanserojen olup, vücudunuza toksin yayarak zarar verirler.

Camba Juicery, organik detoks hazırlayan ve sertifikalı organik sebze ve meyve kullanan tek işletmelerden biridir.

Camba Detokslar

Detoks juicelarımız ve salatalarımız organikdir. Juicelarımız soğuk sıkım ve çiğdir, ısı görmemiş ve pastörize edilmemişlerdir. İçlerinde bitki lifleri yoktur, böylece sindirim sisteminizi yormazlar. Her juice 1-1.5kg organik sebze ve meyveden elde edilir, dolayısı ile bol bol vitamin, enzim ve antioksidan içerir.

Her organik, çiğ, soğuk sıkım Camba Juice vücudunuzdaki bütün hücreleri besler ve vücudunuzu resetler.

Detoks için nasıl hazırlanmalısınız

Vücudu toksinlerden arındırdığından, detoks programının baş ağrısı ve bulantı gibi yan etkileri olabilir. Detoksa hazırlanmanın en iyi yolu detoks öncesi birkaç gün işlenmiş gıda, hayvansal protein, şeker, tuz, alkol, nikotin ve kafein tüketmemektir. Böylece detoksun yan etkilerini minimuma indirip, programdan daha iyi faydalanırsınız.

Detoks sırasında neler yapılmalıdır

Juice detoks gününüz bir bardak limonlu su içerek başlar ve özel hazırlanmış sebze suları içilerek devam eder. Gün içinde özel hazırlanmış juice'lar belirli aralıklar ile tüketilir. Vücudun bütün gece (12 saat) kadar dinlenmesi için, en son juice en geç 19 gibi tüketilmelidir. Detoks sırasında bol bol su içilmelidir.

Camba Juicery Istanbul'da organik sertifikalı sebze suyu yapan tek yerdir. Camba Juicery de sadece sertifikalı organik sebze ve meyve kullanmaktayız. Kullandığımız sebze ve meyve mevsimsel ve yerel olduğundan, her zaman her sebze ve meyveyi bulamayabiliriz. 

juice resimleri.jpg