• aylin275

Neden Detoks

En son güncellendiği tarih: 10 Mar 2020

Detoks yapmak sindirim sisteminizi dinlendirir ve vücudunuzu yeniler! Detoks sırasında sindirim için enerji harcamadığınızdan dolayı bütün vücudunuzu dinlendirirsiniz. Yediğimiz işlenmiş gıdalar, hayvansal yağlar, şekerler, nikotin, kafein ve alkol vücudumuzu toksinler ile doldurur. Bu toksinler uzun süre vücudumuzda ve sindirim sistemimizde kalırlar. Toksinleri vücuttan atmanın en hızlı yolu, katı gıdalardan uzak durarak, vücudu arındırmak ve dinlendirmektir. Juice Detoksu sırasında vücudumuz ihtiyacı olan besinleri, vitaminleri, mineralleri ve enzimleri, organik, çiğ sebze ve meyvelerden alarak, kendini arındırır. Juice Detoksu sürecinde hücreleriniz yenilenir, canlanır. Juice detoksu sağlıklı bir şekilde kilo vermenize de yardımcı olur.

Kendinize juice detoksu ararken ORGANİK bir juice detoksunun önemini anlamak ivedidir çünkü juice sıkımında kullanılan konvansiyonel sebze ve meyvelerdeki ilaçlar ve kimyasal maddeler kanserojen olup, vücudunuza toksin yayarak zarar verirler.

Detoks için nasıl hazırlanmalısınız

Detoksa hazırlanmanın en iyi yolu detoks öncesi birkaç gün işlenmiş gıda, hayvansal protein, şeker, tuz, alkol, nikotin ve kafein tüketmemektir. Böylece detoksun yan etkilerini minimuma indirip, programdan daha iyi faydalanırsınız. Vücudu toksinlerden arındırdığından, detoks programının baş ağrısı ve bulantı gibi yan etkileri olabilir ama genelde detoksun 2ci gününden sonra vücut çok daha iyi adapte olmuş olacaktır.


Detoks sırasında neler yapılmalıdır

Juice detoks gününüz bir bardak limonlu su içerek başlar ve özel hazırlanmış sebze suları içilerek devam eder. Gün içinde özel hazırlanmış juice'lar belirli aralıklar ile tüketilir. Vücudun bütün gece (12 saat) kadar dinlenmesi için, en son juice en geç 19 gibi tüketilmelidir. Detoks sırasında bol bol su içilmelidir.

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

KEMİKLER